Program Týdne kávy 2016 v Kafecu

Týden kávy bude probíhat v Kafecu opět tradičně. V pondělí si budete moci připravit za profi kávovarem své vlastní cappuccino, v úterý si přijdou na své milovníci našich waflí a budou si je moci sami upéct a ochutit. Ve středu přivítáme hosta Týdne kávy Matta Chitharanjana z Indie, kde provozuje své dvě pražírny výběrové kávy a několik kaváren. Připraví pro vás cupping svých káv a po jejich degustaci si s ním budete moci popovídat. Ve čtvrtek se můžete zaposlouchat do přednášky o putování kávového zrna z farmy až do šlálku a poté se podívat na různé domácí přípravy kávy s jejich degustací.

Program v Kafecu v Brně podrobně:

Pondělí 3. října – „Přípravte si sami vlastní cappuccino“ – od 14 h do 20 h v Kafecu

Jste milovníky cappuccina ? Chtěli byste si vyzkoušet práci baristy? Zajímá vás, jak se připravuje cappuccino? Přijďte si to vyzkoušet do Kafecu! K dispozici budete mít profi kávovar a po ruce baristu z Kafecu!

Cena je 50 Kč. Pokud se vám ale cappuccino nepovede, nevadí, žádný barista z nebe nespadl. Jednoduše máte další pokus .Rezervace na cappuccino bohužel nebereme, ale přijďte, na všechny se dostane. A čekací doba byla i loni krátká.

 

Úterý 4. října – „Připravte si sami vlastní wafle“ – od 14 h do 20 h v Kafecu

Druhý den Týdne kávy u nás bude provoněný waflemi. Upečete si sami vlastní wafli. Nebojte se, prozradíme vám, jak na to. Přejete si ji s čokoládou, malinovým džemem, tvarohem nebo s ovocem?

Rezervace na waflování bohužel nebereme, ale přijďte, určitě se na vás dostane. Budeme mít k dispozici double waflovač.

 

Středa 5. října – „Cupping s hostem Týdne kávy“ – od 17 h do 20 h v Kafecu

Přijďte na ochutnávku kávy s hostem Týdne kávy! Dozvíte se, jak cupping probíhá u něj na farmě, jak to chodí v indickém světě kávy, jakou kávu má rád on sám. Můžete se ptát na vše, co vás zajímá. Čeká vás příjemný večer s Mattem Indie. Vy neznáte Matta? Přečtěte si o něm tu:

Vstupné na cupping a povídání s Mattem je 100 Kč na osobu. Vstupenku si raději pořiďte v předprodeji přímo u nás v brněnském Kafecu.

 

Čtvrtek 6. října – „Přednáška Cesta kávy“ – v 16 h v Kafecu a „Ukázka domácí přípravy filtrovaných káv“ – v 17.30 h v Kafecu

Vydejte se s námi na Cestu kávy. Cesta začíná od samotného zrnka – jeho růst, sběr, zpracování, dobrodružná cesta přes oceán do pražírny – až po šálek vaší kávy. Co všechno čeká cestou našeho „hrdinu“? Po přednášce pro vás chystáme přehlídku těch nejlepších příprav filtrovaných káv na doma. Všechny kávy budete i ochutnávat.

Vstupné na přednášku Cesta kávy je 100 Kč na osobu. Vstupné na workshop Ukázky domácí přípravy kávy s degustací je 200 Kč. Nebo můžete jít rovnou na obojí za zvýhodněnou cenu 250 Kč.

O tuto akci bývá každoročně velký zájem. Vstupenku si raději pořiďte v předprodeji přímo u nás v brněnském Kafecu.

 

V průběhu celého Týdne kávy u nás můžete ochutnat kávy z různých pražíren, které vám připravíme jako espresso, cappuccino nebo na filtru.

 

Užijte si kávu s námi,

váš Kafec tým Baristé a Kafec tým Vařečky

Zpět do novinek
výběrové kávy
Výběrové kávy
aktuální odměny
Aktuální odměny
dárková karta
Dárková karta