coffee-graphic

Kdo stojí za Kafecem

Říkají nám baristé a breweři. Kým jsme doopravdy? 
Partou lidí, která miluje kafe a posílá to dál.

Do kávy vidíme trochu víc než většina našich hostů. Právě to se snažíme změnit.
Přijďte do Kafecu objevit kouzlo kávového světa i vy.

Hlava Kafecu

Tomáš Konečný

První kávu připravil už v 8 letech. Pokojík proměnil v malou kavárnu, namaloval si nápojový lístek a hostům rodičů servíroval turka a nescafé. Dnes stojí v čele úspěšné sítě kaváren s pobočkami v Brně, Zlíně, Plzni, Uherském Hradišti, Olomouci nebo Kroměříži. Svůj čas tráví v pražírně Kafecu, kde vybírá nové odrůdy kávy a dohlíží na perfektní vyladění pražících profilů. Ale nedivte se ani, když si přisedne k vašemu stolu. Jak ho poznáte? Podle přátelského úsměvu a spousty neuvěřitelně zajímavých příběhů o kávě.

Srdce Kafecu

Vy všichni

Příjemnou atmosféru v Kafecu tvoří nejen samotní hosté, ale i baristi a breweři. Neustále se učí poznávat nová zákoutí kávy a šíří dobré jméno kavárny na soutěžích a festivalech. Ducha podniku dělá i usměvavá obsluha, která vám s výběrem kávy u stolu trpělivě pomáhá klidně i několik minut. Za Kafecem stojí i skvělé kuchařky s recepty svých babiček, ochotný provozní zajišťuje hladký běh kavárny. Všichni ti se dennodenně starají o to, abyste si svoji kávu vychutnali všemi smysly. A rádi se k nám vraceli.

Tak jde čas v Kafecu

Upravujeme menu a bereme to od podlahy

5/2024

Se změnou sezónního menu jsme to tentokrát vzali od základů. Nové wafle, nové chutě, nové drinky i nové waflové slidery - čeká vás spousta "práce", než to všechno ochutnáte. 

KAFEC slaví 13. narozeniny

9/2023

Psal se rok 2010, když jsme v Brně otevřeli první KAFEC. Mezi prvními jsme to rozjeli s výběrovou kávou i se snídaněmi a brunchi. Vám všem děkujeme za věrnost a za to, že to už 13 let táhnete s námi.

KAFEC je v televizi

2/2023

Jestli jste taky fanoušky oblíbeného seriálu Černé vdovy, víte, že v prvních únorových dnech zamířila do vysílání druhá řada. A...moment, že vám ty wafle a šálky s kávou přišly povědomé. No jistě, v KAFECU se natáčelo hned několik dní!

Celkově osmý Kafec v Kroměříži

3/2022

Najdete nás v samotném historickém centru Kroměříže, na adrese Velké náměstí 42, v prostorách hotelu Purkmistr. Startujeme 10. března!

Otevíráme druhý KAFEC v Brně na ulici Úvoz

5/2021

Brňáci se dočkali, koncem května otevíráme druhou brněnskou kavárnu KAFEC na ulici Úvoz 120. Najdete nás u zastávky trolejbusu Čápkova, nedaleko od Konečného náměstí. Těšíme se na viděnou v naší nejmladší kavárně!

Otevíráme KAFEC ve Vile Primavesi

12/2020

V půlce prosince startujeme provoz olomouckého KAFECU ve Vile Primavesi. Stihneme otevřít na poslední dva dny před uzavřením gastronomie. Výdejní okno funguje od otevření KAFECU. Nabízíme vám výběrovou kávu, wafle, sendviče nebo toasty pro odnesení s sebou.

Chystáme druhý KAFEC v Brně

9/2020

Brňáci se mohou těšit na druhý KAFEC. Připravujeme ho na ulici Úvoz u zastávky trolejbusů Čápkova. Vhodné místo jsme hledali víc než rok. O to větší radost máme, že se nám ho povedlo najít a nájemní smlouvu podepsat. Na jaře 2021 na viděnou.

Další KAFEC bude ve Vile Primavesi

7/2020

Najít vhodné místo pro olomoucký KAFEC se povedlo fakt rychle. Objevujeme secesní Vilu Primavesi. Láska na první pohled. Je tu všechno jak potřebujeme. Tuhle nájemní smlouvu jsme podepsali nejrychleji za celou historii KAFECU. To se vám bude líbit!

Otevíráme KAFEC U Komína v Uherském Hradišti

5/2020

Další KAFEC otevíráme přesně podle plánu. Od 26. května jsou naše dveře dokořán také pro hosty z Uherského Hradiště a Starého Města. A teď hurá do Olomouce. Hledáme tam vhodný prostor pro KAFEC. Nevíte o něčem? Pokud ano ozvěte se nám!

Další KAFEC bude U Komína

2/2020

Po dlouhém hledání konečně podepisujeme nájemní smlouvu na skvělý prostor U Komína. Uherské Hradiště a Staré Město se může začít těšit na vlastní KAFEC. Otevíráme na konci května.

Plníme sny našim baristům

10/2019

V brněnské kavárně jsme právě zrekonstruovali bar a pořídíli nový kávovar. Ale jaký! Takovou mašinu v Česku jen tak někde nepotkáte, je to prostě Rolls Royce mezi kávovary. Určitě se zastavte vyzkoušet, co umí! 

S MŮJKAFEC sbíráte body za věrnost

7/2019

Startujeme zákaznický účet MŮJKAFEC. Na čipovou kartu sbíráte za každou útratu body, které pak měníte za wafle měsíce nebo třeba překapávanou kávu. Holt, věrnost se v KAFECU vyplácí. 

Máme nové snídaňové menu

6/2019

Všimli jste si změn? Určitě ano! Vymysleli jsme pro vás nové wafle - sladké i slané, zavedli jsme Královskou snídani a přidali jsme nové položky na doplnění toustů a vajec. To rozhodování vám fakt nezávidíme! 

S franchisami se roztrhnul pytel

4/2019

KAFEC už připravujeme i v Uherském Hradišti, kde právě hledáme vhodné prostory.  Současně se blýská i na druhý brněnský KAFEC, i pro něj hledáme místo. Pokud o něčem víte, dejte nám vědět. Každý tip vítáme.

Představujeme KAFECDÁREK

2/2019

Papírové dárkové poukazy jsme nahradili čipovými kartami. Stojí pár korun, používat je můžete opakovaně a jsou jednoduše přenosné - kdykoli na kartu dobijete další kredit a pošlete radost dál.

KAFEC v Plzni má otevřeno

11/2018

Koncem listopadu jsme otevřeli další kavárnu, tentokrát v Plzni. Obratem si ji zamilovali hosté i místní baristé. Franchisant je od prvního dne otevření kavárny v provozním zisku. Na Facebooku KAFEC rychle sbírá fanoušky (1000 jsme jich získali za 6 týdnů od založení profilu).

Podepisujeme první franchisu

6/2018

Když jsme na konci roku začali přemýšlet o otevření dalších Kafeců, nenapadlo nás, že to půjde tak rychle. V červnu jsme si plácli s novými kolegyněmi v Plzni, kde už brzy otevřeme novou kavárnu.

Máme nové letní drinky

5/2018

KafecLéto, jak jsme pracovně nazvali nové menu, jste přivítali s nadšením. Jsme rádi, že jsme se vám s našimi kávovými specialitami, novou limonádou a výběrem prosecca trefili do chutě.

Pražíme si vlastní kafe

4/2018

Je to tak. V každodenní nabídce káv v Kafecu najdete několik druhů, s láskou pražené, výběrové kávy, a to na espresso i na filtr. Ochutnejte a tu nejlepší si odneste domů. Máme ji pro vás v balíčku s naší originál etiketou.

Kafec Zlínský slaví 1 rok

11/2017

Na konci října 2016 jsme otevřeli dveře prvním hostům. Od té doby se vydalo více než 69 000 šálků s výběrovou kávou a 29 167 snídaní v podobě míchaných vajíček, křupavých toustů nebo domácích waflí. Děkujeme za přízeň!

Kafec Brněnský se stěhuje

7/2017

Od teď jsme vám ještě blíž. Brněnský Kafec jsme přestěhovali na Orlí 16 - jen pár kroků od Zelňáku, Svoboďáku a Hlavního nádraží. Díky vnitrobloku máme navíc obrovskou zahrádku, jak jsme si vždycky přáli.

Máme Keepcupy!

5/2017

Jsou ekologické, nemění chuť kávy, udrží teplotu a navíc jsou moc hezké. :) Svůj Keepcup si můžete pořídit na baru ve Zlíně i v Brně. Každou kávu s sebou vám do něj připravíme s 10% slevou.

Rozjíždíme Instagram

4/2017

Foto ze života Kafecu sledujte na @kafeczlinsky a @kafecbrnensky. Své chvilky u nás s námi sdílíte s hashtagy #kafecZlinsky a #kafecBrnensky.

Cupping a kurzy kávy

2/2017

Vzděláváme sebe i vás. Kurzy přípravy kávy, přednášky, cuppingy. Nejen v Brně, ale teď i ve Zlíně. Hodí se vám některý termín?

Jsme ve Zlíně!

11/2016

V listopadu 2016 otevíráme naši pobočku Kafecu v nádherném městě Zlín. Opening párty se účastní pražiči a baristé z celé ČR, ale hlavně vy, naši první hosté Zlíňáčci.  

Týden kávy je zpět

10/2016

A my opět pomáháme organizovat Trhy kávy, kterých se účastní i dobře známé pražírny výběrové kávy. Navíc pomalu začíná prosakovat informace o otevření další kavárny Kafec. Kde to bude?

Je tu jaro a náš nový web

3/2016

Chceme vám být blíže a proto rozjíždíme nový web www.kafec.cz plný informací o našich snídaních, kávách i školeních. Zjišťujeme, že se o nás mluví i mimo Brno. Je to signál otevřít další kavárny na moravě?

Žijeme Týdnem kávy

10/2015

Podílíme se na organizaci 5. ročníku vyhlášeného Týdne kávy: největšího kávového festivalu v ČR. Poznáváme kávomilce z celého světa. Novinky z kávové kultury předáváme dál hostům v Kafecu.

Martin Nosek je Baristou roku!

10/2015

Je to doma podruhé! Martin Nosek vyhrává zlato a na festivalu Týden kávy se stává Baristou roku. Bojuje jako lev – nečekaně (ale zaslouženě) poráží největší favority. Přitom se do soutěže přihlásil teprve po měsíci práce s kávovarem.

Vyrážíme za poznáním

4/2015

Pro naše hosty pořádáme první exkurzi do pražírny Coffee Source. Poznat kávu z trochu jiné stránky. S majiteli mnoha pražíren se známe osobně. Panuje přátelská atmosféra, jak to u povídání o kávě bývá zvykem.

Nicol, děkujem!

10/2014

1. místo v kategorii nejlepší espresso a nejlepší cappuccino vyhrává... Nicol Durajová – ozývá se z mikrofonu v soutěži Týden kávy. Gratulace! Jsme pyšní, že je součástí Kafecu.

Za dobrou kávou už nemusím až do kavárny!

1/2014

Několik z vás běží z Kafecu rovnou domů: připravit si svoji první kávu jako od baristy. Jak je to možné? Zúčastnili se prvního Kurzu domácí přípravy kávy pro veřejnost. O kávě toho teď ví víc než půlka Brna.

Máme co říct, a tak začínáme psát

7/2013

Chceme, abyste se o kávě dozvěděli co nejvíc. Vydáváme internetový magazín Kávové Listy. Nachází si silnou komunitu kávomilců po celé republice. Přináší praktické tipy i aktuální dění ze světa kávy.

Kafec se mění v posluchárnu

1/2013

S tím vzděláváním v oblasti kávy to myslíme vážně. Pořádáme první přednášku Cesta kávy od farmáře až do šálku. V zadní části Kafecu panuje u stolů absolutní ticho. Aby ne - přednáší Tomáš Konečný!

Kult filtrované kávy

12/2012

Začínáme s alternativními metodami přípravy kávy. Když ke stolu poprvé neseme vakuum pot se skleněnými baňkami a kahanem, cítíme se jako praví kávoví věrozvěsti. Velký zážitek!

Konec starých časů s hořkou italskou kávou

10/2012

Hodiny a hodiny trávíme na školeních a pak konečně připravujeme první šálek výběrové kávy: Ethiopia Yirgacheffe Wote z pražírny Doubleshot, na způsob espressa. Našim hostům otevíráme dveře do kávového světa plného rozmanitých vůní a chutí.

Genius Loci na Veveří

8/2012

Balíme mlýnky a stěhujeme se do větších prostor blíž centra. Na Veveří si k nám nachází cestu stále více hostů. Nabíráme čerstvý vítr do plachet.

Je ráno a máme plno

2/2011

Připravujeme první snídaňové menu. Vracejí se nám prázdné talíře. Od té doby jich uděláme dalších sto tisíc. S každou waflí a toustem si budujeme pověst kavárny, kam se vyplatí zajít na snídani.

Otevíráme dveře prvním hostům

9/2010

Otevíráme kavárnu v brněnských Černých polích. Když vymýšlíme název, pomáháme si hantecem. Bude se jmenovat Kafec - prostě „kavárna“.

Dáte si turka nebo ne-ska-fe?

6/1987

Osmiletí spolužáci Tomáše Konečného si hrají s Merkurem, on buduje první kavárnu ve svém dětském pokojíku. Podává turka a nescafé. Má i fiktivní bankovky. Zatím netuší, že mu za to jednou budou platit. Pravými penězi!

up inactive
up active

Než budete pokračovat

Snažíme se náš web neustále vylepšovat. A k tomu potřebujeme data. Sbíráme je pomocí cookies, které nám pomáhají analyzovat návštěvnost a následně přizpůsobit obsah a reklamu. Pokud se sběrem cookies nesouhlasíte, klikněte zde.

Cookies - nastavení

zavřít

Snažíme se náš web neustále vylepšovat. A k tomu potřebujeme data. Sbíráme je pomocí cookies, které nám pomáhají analyzovat návštěvnost a následně přizpůsobit obsah a reklamu. Pokud se sběrem cookies nesouhlasíte, klikněte zde.

Správa předvoleb souhlasu

Nezbytné cookies

Bez nich se web neobejde. Zajišťují, aby vše fungovalo, jak má.

vždy povoleno

Marketingové cookies

Shromažďují informace, které pomáhají k lepšímu přizpůsobení reklam vašim zájmům.

Personalizační cookies

Se zapnutým personalizovaným cílením budeme zpracovávat informace o vašem chování na webu. Díky tomu jsme vám schopni nabídnout to, co vás zajímá.

Analytické cookies

Pomáhají nám zjistit, kdo navštěvuje náš web a jak ho lidé používají. Díky těmto datům můžeme efektivně pracovat na vylepšování obsahu i funkčnosti.