KAFECWAFLE: pro recept až do Belgie

Dřív než snídaně a výběrová káva

Wafle byly na našem menu od úplného začátku, zhruba od roku 2011. To bylo ještě tehdy, kdy neexistovalo zaškrtávací snídaňové menu a kdy byste v KAFECU hledali výběrovou kávu jen těžko. Wafle to s námi táhnou od základů. Ale tu pravou recepturu, kdy je těsto nadýchané a křupavé zároveň, jsme ještě pár měsíců ladili.

Wafle s višněmi a čokoládou

Přes pivo k dokonalé receptuře

Zkoušeli jsme všechno - úpravu surovin, jiné waflovače, ale pořád to nebylo to ONO. Tak jsme vyrazili do Belgie na výzvědy. Víte, tehdy jsme si mysleli, že už nebudeme chtít wafle ani vidět - v Bruselu jsme chodili stánek od stánku, ochutnávali a porovnávali. Tam, kde byly nejlepší, nám ale prodavač odmítl prozradit recepturu - prý ji chrání jako oko v hlavě. Náhoda tomu ale chtěla, že jsme se právě s tímto prodavačem potkali večer v hospodě u jednoho stolu. Vlastně nevíme, jestli jsme za ten den měli víc waflí, nebo piv, ale stánkaře jsme nakonec obměkčili a z Bruselu jsme si přivezli dokonalý recept na wafle. Byl to osud. Od té doby se k nám na ně sjíždí hosté z širokého okolí.

Banánová stálice

Přísady na wafle prošly za celou tu dobu obměnou - hledali jsme kvalitní suroviny, jejichž složení budeme 100% znát. Nutellu nebo čokoládové tyčinky u nás nenajdete. I horkou čokoládu si vyrábíme sami z opravdické belgické čokolády. Jedna wafle s námi zůstala od samotného začátku. Banánová s horkou čokoládou se na menu drží a jen tak ho neopustí, tím jsme si jistí.

Banánová wafle Kafec

Wafle měsíce: experiment a zpestření

Na těchhle waflích se vždycky trochu vyřádíme. Měsíční speciálky jsou příležitost ochutnat něco nového, občas možná trochu netradičního. Speciální wafle se odvíjí od sezónní nabídky - určitě chápete, že třeba čerstvé jahody z českých farem vám celý rok nabídnout nemůžeme. O to víc se na ně můžete těšit.

Slaná wafle na stálé menu

Slanou wafli jsme vymysleli jako jednu z podzimních waflí měsíce. Vůbec jsme nevěděli, co na ni řeknete a jak vám bude chutnat. O to větší bylo naše překvapení, když právě tahle wafle začala trhat rekordy v oblíbenosti. Vyšli jsme vám vstříc a slanou wafli jsme, jako první měsíční speciálku, přidali do stálého menu rovnou v několika verzích.  Přejeme dobrou chuť!

Slaná wafle Kafec

Zpět do novinek
výběrové kávy
Výběrové kávy
aktuální odměny
Aktuální odměny
dárková karta
Dárková karta