KAFECSNÍDANĚ: Příběh, za který může brambora

Wafle, míchaná vejce nebo třeba sytá ovesná kaše. To jsou snídaně v Kafecu. Co k nim ale neodmyslitelně patří, je červený fix a velké zaškrtávací menu. Nápad na oblíbený ranní test, jak mu někteří z našich hostů přezdívají, se zrodil úplně nevinně – na prvním rande.

To bylo v roce 2010, kdy Kafec fungoval teprve půl roku. Trend snídaní se na svůj boom teprve připravoval – Kafec byl jednou ze tří kaváren v Brně, která snídaňovou nabídku vůbec měla. A co si budeme nalhávat, moc to tehdy nefungovalo. Chtělo to nápad. Chtělo to NĚCO, co hosty po ránu pobaví a udělá jim snídani ze snídaně zážitek.

Brambora mi vnukla nápad

V době, kdy jsem uvažoval nad budoucností snídaňové nabídky v Kafecu, jsem potkal slečnu, kterou jsem pozval na rande. Šli jsme do restaurace, která už dnes neexistuje. Pamatuju, že kromě klasického menu jsme dostali i na papíře vytištěné menu PLNĚNÁ BRAMBORA, kde si člověk mohl vybrat, jak chce svou bramboru připravit. U zaškrtávání jsme se hodně nasmáli – byl to skvělý icebreak, který uvolnil nervózní atmosféru,” vypráví Tomáš, majitel Kafecu. Z prvního rande prý sice nakonec nic nebylo, ale nápad byl na světě.

„Najednou mi to přišlo naprosto logické. Proč snídani omezovat cenou, když to, co našeho hosta opravdu limituje, je jeho hlad?”

Polibek snídaňové múzy

Tomáš se nechal inspirovat a právě tehdy vznikla úplně první podoba zaškrtávacího snídaňového menu. Najednou mi to přišlo naprosto logické. Proč snídani omezovat cenou, když to, co našeho hosta opravdu limituje, je jeho hlad?, směje se Tomáš. Něco na tom bude, v Kafecu si vyberete ke středeční rychlosnídani i nedělnímu lenivému brunchi. Taky jsem si všiml, že snídaně se v Kafecu stala neplánovaným zpestřením pracovní schůzky. Není tak formální jako oběd nebo večeře, ale dojem udělá maximální,” svěřuje Tomáš na závěr.

Zazvonil zvonec a pohádky je…

Nene, tím příběh snídaňového menu nekončí. Jednou za čas ho vezmeme a kompletně změníme. Proč? Protože chceme, aby vás to pořád bavilo.

A až budete příště křížkovat, kroužkovat, vybarvovat nebo zaškrtávat svou KAFECSNÍDANI, vzpomeňte si, že všechno začalo u jednoho nepovedeného rande a pečené brambory.

Zpět do novinek
výběrové kávy
Výběrové kávy
aktuální odměny
Aktuální odměny
dárková karta
Dárková karta